Gazeta Matematică: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 64: | Line 64: | ||
|- | |- | ||
|rowspan = "7" |2021 | |rowspan = "7" |2021 | ||
|rowspan = "3" | | |rowspan = "3" |6-7-8 - [[Gazeta Matematică nr 6-7-8 din 2021|link]] | ||
|[[E:15990]] | |[[E:15990]] | ||
|5 | |5 | ||
| Line 95: | Line 95: | ||
|vectori | |vectori | ||
|- | |- | ||
|rowspan =" | |rowspan ="4"|2020 | ||
|rowspan ="3"| 4 - [[Gazeta Matematică nr 4 2020|link]] | |rowspan ="3"| 4 - [[Gazeta Matematică nr 4 2020|link]] | ||
|[[15698|E:15698]] | |[[15698|E:15698]] | ||
| Line 108: | Line 108: | ||
|5 | |5 | ||
|numere naturale | |numere naturale | ||
|- | |||
|5 | |||
|[[E:15714]] | |||
|6 | |||
|divizibilitate | |||
probabilitate | |||
|- | |- | ||
|rowspan="3" |2018 | |rowspan="3" |2018 | ||
Revision as of 11:12, 4 January 2024
Această pagină conține o listă cu numerele revistei Gazeta Matematică care conțin articole/probleme cu autori membri ai Filialei Maramureș a Societății de Științe Matematice din România.
| Anul | Numărul | Numărul problemei | Clasa | Domeniu |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1 | 28247 | 11 | Matrice |
| 28250 | 12 | integrala Riemann
limită | ||
| 2 | S:L22.58 | 10 | ecuație cu logaritmi | |
| 4 - link | 28315 | 10 | numere complexe | |
| 5 | 28338 | 10 | numere complexe
afixe | |
| 6-7-8 | 28354 | 9 | vectori | |
| 10 - link | 28437 | 11 | șir recurent | |
| E:16379 | 5 | numere naturale | ||
| E:16380 | 5 | puteri | ||
| 11 | E:16407 | 5 | cub perfect | |
| 28450 | 9 | progresii aritmetice | ||
| 2021 | 6-7-8 - link | E:15990 | 5 | numere naturale |
| E:15991 | 5 | numere naturale | ||
| E:15992 | 5 | numere naturale | ||
| 11 | 28203 | 12 | funcție primitivabilă | |
| S:L21.287 | 9 | puteri | ||
| S:E21.313 | 8 | ecuație | ||
| 12 | 28208 | 9 | vectori | |
| 2020 | 4 - link | E:15698 | 6 | pătrate perfecte |
| E:15694 | 5 | teorema împărțirii cu rest | ||
| E:15695 | 5 | numere naturale | ||
| 5 | E:15714 | 6 | divizibilitate
probabilitate | |
| 2018 | 4 - link | S:E18.128 | ||
| S:E18.131 | ||||
| S:E18.131 | ||||
| 2015 | 1 - link | 27020 | 10 | coeficienți binomiali |
| 2 - link | 27036 | 11 | ecuații funcționale | |
| 3 - link | 27024 | 12 | ecuații funcționale | |
| 9 | E:14892 | 8 | patrulater inscriptibil | |
| 2012 | 9 - link | E:14380 | 5 | numere naturale |
| E:14383 | 6 | cmmdc & cmmmc | ||
| 2011 | 7-8-9 - link | E:14223 | 7 | rezolvarea triunghiului |
| E:14228 | 7 | radicali |