Verificarea unor proprietăţi: Diferență între versiuni
De la Universitas MediaWiki
m (Am introdus primele 6 probleme din categoria Verificarea unor proprietati) |
(Am terminat adaugarea intregii liste de probleme de pe pbinfo din categoria "Verificarea unor proprietati") |
||
Linia 14: | Linia 14: | ||
|- | |- | ||
|[[0500 - Verificare Ordonat]] | |[[0500 - Verificare Ordonat]] | ||
|- | |||
|[[0287 – Verif Ord]] | |||
|- | |||
|[[0290 – Pare Ordonate]] | |||
|- | |||
|[[1320 – Ordonat – Neordonat]] | |||
|- | |||
|[[0291 – Verif Nr Par Cifre]] | |||
|- | |||
|[[2689 – Pal XXL]] | |||
|- | |||
|[[0292 – Verif Multiplu]] | |||
|- | |||
|[[0503 – Alternanța]] | |||
|- | |||
|[[4103 – Verif Paritate1]] | |||
|- | |||
|[[4108 – Verif Paritate2]] | |||
|- | |||
|[[0505 – Identice]] | |||
|- | |||
|[[0504 – Interval3]] | |||
|- | |||
|[[0293 – Cifre Distincte]] | |||
|- | |||
|[[1321 – Șir Munte]] | |||
|- | |||
|[[1326 – Șir Vale]] | |||
|- | |||
|[[1329 – Șir Zigzag]] | |||
|- | |||
|[[0294 – Egale Oglindit]] | |||
|- | |||
|[[0295 – Vecini]] | |||
|- | |||
|[[0507 – Căutare]] | |||
|- | |||
|[[0296 – Proporționale]] | |||
|- | |||
|[[1653 – Proporționale1]] | |||
|- | |||
|[[0309 – Permutare]] | |||
|- | |||
|[[3013 – Becuri1]] | |||
|- | |||
|[[2619 – Five]] | |||
|- | |||
|[[2996 – Paritar]] | |||
|- | |||
|[[2901 – Data Pal]] | |||
|- | |||
|[[3694 – Tomi]] | |||
|- | |||
|[[4127 – Șiruri4]] | |||
|- | |||
|[[4131 – Joc13]] | |||
|} | |} |