Baze de numerație: Diferență între versiuni
De la Universitas MediaWiki
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 2 versiuni intermediare efectuate de un alt utilizator) | |||
Linia 3: | Linia 3: | ||
!Denumire exercițiu | !Denumire exercițiu | ||
|- | |- | ||
|[[]] | |[[0429 - CifBin]] | ||
|- | |- | ||
|[[]] | |[[3348 - SumaPuteri2]] | ||
|- | |- | ||
|[[]] | |[[0427 - BazaMinima]] | ||
|- | |- | ||
|[[]] | |[[0947- baza16]] | ||
|- | |- | ||
|[[]] | |[[0122 - Cifre Binare]] | ||
|- | |- | ||
|[[]] | |[[0428 - Transf B]] | ||
|- | |||
|[[2318 - Conversie B-10]] | |||
|- | |||
|[[3348 - Suma Puteri 2]] | |||
|- | |||
|[[3349 - Putere1]] | |||
|- | |||
|[[0945 - Baze]] | |||
|- | |||
|[[0946 - Doua Baze]] | |||
|- | |||
|[[0982 - Puteri1]] | |||
|- | |||
|[[0426 - Baza B]] | |||
|- | |||
|[[3009 - ZTS]] | |||
|- | |||
|[[2872 - Easy Pow]] | |||
|- | |||
|[[2335 - Bi Binar]] | |||
|- | |||
|[[1300 - Hex]] | |||
|- | |||
|[[3957 - Countercase]] | |||
|- | |||
|[[1479 - Pretios]] | |||
|- | |||
|[[1491 - Coduri]] | |||
|- | |||
|[[2560 - Bits]] | |||
|- | |||
|[[2973 - Cate 3 Cifre]] | |||
|} | |} |