Gazeta Matematică: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 33: | Line 33: | ||
|progresii aritmetice | |progresii aritmetice | ||
|- | |- | ||
|rowspan = " | |rowspan = "4" |2021 | ||
|rowspan= "1" | 12 - [[28208|link]] | |||
|[[28208]] | |||
|9 | |||
| | |||
|- | |||
|rowspan = "3" |678 - [[Gazeta Matematică nr 678 2021|link]] | |rowspan = "3" |678 - [[Gazeta Matematică nr 678 2021|link]] | ||
|[[E:15990]] | |[[E:15990]] | ||
Revision as of 09:08, 8 November 2023
Această pagină conține o listă cu numerele revistei Gazeta Matematică care conțin articole/probleme cu autori membri ai Filialei Maramureș a Societății de Științe Matematice din România.
| Anul | Numărul | Numărul problemei | Clasa | Domeniu |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1 | 28247 | 11 | Matrice |
| 28250 | 12 | integrala Riemann
limită | ||
| 4 - link | 28315 | 10 | numere complexe | |
| 11 | E:16407 | 5 | cub perfect | |
| 28450 | progresii aritmetice | |||
| 2021 | 12 - link | 28208 | 9 | |
| 678 - link | E:15990 | 5 | ||
| E:15991 | 5 | |||
| E:15992 | 5 | |||
| 2018 | 4 - link | S:E18.128 | ||
| S:E18.131 | ||||
| S:E18.131 | ||||
| 2015 | 1 - link | 27020 | 10 | coeficienți binomiali |
| 2 - link | 27036 | 11 | ecuații funcționale | |
| 2011 | 7-8-9 - link | E:14223 | 7 | rezolvarea triunghiului |
| E:14228 | 7 | radicali |