Ștergeri și inserări de elemente în vectori: Diferență între versiuni
De la Universitas MediaWiki
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
(Nu s-au afișat 2 versiuni intermediare efectuate de un alt utilizator) | |||
Linia 3: | Linia 3: | ||
!Denumire exercițiu | !Denumire exercițiu | ||
|- | |- | ||
|1452 - Să se șteargă dintr-un șir elementul aflat pe o poziție dată. | |[[1452 - Să se șteargă dintr-un șir elementul aflat pe o poziție dată.|1452 - Stergere Element]] | ||
|- | |- | ||
| | |[[0163 - Să se șteargă dintr-un vector toate elementele care sunt numere prime.|0163 - stergere]] | ||
|- | |- | ||
|1453 - Să se șteargă dintr-un vector toate elementele pare. | |[[1453 - Să se șteargă dintr-un vector toate elementele pare.|1453 - stergere1]] | ||
|- | |- | ||
|2734 - Se citește un șir cu | |[[2734 - Se citește un șir cu n elemente, numere întregi. Să se șteargă elementele care se repetă, păstrându-se doar primul de la stânga la dreapta.|2734 - ElimRep]] | ||
|- | |- | ||
| | |[[0158 - Să se insereze pe o poziție dată într-un șir o valoare precizată.|0158 - Inserare]] | ||
|- | |- | ||
| | |[[0159 - Să se insereze într-un șir după fiecare element par dublul său.|0159 - Inserare dupa]] | ||
|- | |||
|[[0160 - Să se insereze într-un șir înaintea fiecărui element pătrat perfect rădăcina sa pătrată.|0160 - inserare inainte]] | |||
|- | |||
|[[1365 - Aceeasi Paritate]] | |||
|- | |||
|[[1366 - Aceeasi_paritate_2]] | |||
|- | |||
|[[0162 - PermCirc]] | |||
|- | |||
|[[0596 - Numere2]] | |||
|- | |||
| | |||
|} | |} |